Ar jaunām inovāciju idejām 1.decembrī noslēdzās trešais Pilsētvides mobilitātes hakatons. Šogad pasākumā uzvaras laurus plūca komanda MossHub ar savu inovatīvo ekoloģisko tehnoloģiju – mikroaļģu un sūnu displeju –, kas rūpētos par gaisa kvalitātes uzlabošanu pilsētās.
Read MoreNoslēgusies mobilitātes inkubatora programma.
Read MoreValsts prezidents: VEF apkaimē ir liels izaugsmes potenciāls.
Read MoreVEF teritorijā skatāma papildinātās realitātes izstāde “Novatoru klubs”.
Read MoreVasaras izskaņā, “VEFRESH” mobilitātes inkubatora “Urban mobility incubator” ietvaros, VEF pilotteritorijā tiks testēti autonomi un elektriski transportlīdzekļi, elektrisko pārvietošanās līdzekļu uzlādes iespējas, pēdējās jūdzes risinājumi un citas pilsētas attīstību veicinošas idejas. Sešas komandas, kas uzņemtas pirmajā mobilitātei veltītajā uzņēmējdarbības inkubatora programmā, strādās ar klimatneitrālas mobilitātes izaicinājumiem, ko definējusi Rīgas pilsēta. Inkubatoru piedāvā inovāciju kustība “VEFRESH” sadarbībā ar Elektronikas un datorzinātņu institūtu, Rīgas domi, kopstrādes telpu “Teikums” un ar EIT Urban Mobility Reģionālās inovāciju shēmas atbalstu.
Read MorePirms gada Google māsas uzņēmums Sidewalk Labs izlēma apturēt līdz šim apjomīgāko viedpilsētas projektu – augsto tehnoloģiju apkaimes būvniecību Toronto. Lai arī galvenais iemesls projekta atcelšanai minēts Covid-19 pandēmijas iespaids, nozares eksperti komentē, ka noteicošā loma bijusi arī plašajai iedzīvotāju pretreakcijai un neuzticībai Sidewalk Labs nākotnes metropoles vīzijai, kurā pietrūka skaidrības par to, vai un kā vairāku tūkstošu sensoru ievāktie dati nodrošinātu pilsētniekiem zaļāku un ērtāku dzīvi.
Read MoreArvien biežāk dzirdam komentārus par to, kā C19 mainījusi uzņēmumu, industriju un arī mūsu ikdienas soli. Transports nav izņēmums. Pandēmijas laikā cilvēkos pakāpeniski sāka veidoties neuzticība sabiedriskajam transportam. Kaut gan brauciens sabiedriskajā transportā jau tāpat ir rakstura pārbaudījums, pandēmijas gaitā gausi, nereti mulsinoši sabiedrības veselības un drošības pasākumi, kombinācijā ar paziņojumiem medijos par “nepieciešamību pasažieriem novērot savu veselības stāvokli pēc brauciena maršrutā...”, situāciju neuzlaboja.
Read MoreLīdz 31. maijam ir atvērta pieteikšanās uz mobilitātes inkubatora programmu “Urban Mobility Incubator”, kurā dalībniekiem būs iespēja attīstīt savu ideju, prototipēt to reālā pilsētvidē, satikt investorus, kā arī saņemt atbalstu €6000 vērtībā. Inkubatoru piedāvā inovāciju kustība “VEFRESH” sadarbībā ar Elektronikas un datorzinātņu institūtu, Rīgas domi, kopstrādes telpu “Teikums” un ar EIT Urban Mobility Reģionālās inovāciju shēmas atbalstu. Programmai pieteikties tiek aicinātas komandas ar dažādās attīstības pakāpēs esošām idejām klimatneitrālas mobilitātes nodrošināšanai.
Read MoreTehnoloģiju maratonā “Urban Mobility Hackathon”, kur tā vadošais partneris bija Nīderlandes Karalistes vēstniecība, piedalījās vairāk nekā 175 dalībnieki, kas pēc 48h ilga darba 17. aprīlī prezentēja 23 risinājumus ilgtspējīgas mobilitātes sekmēšanai. Pasākumu organizēja inovāciju kustība “VEFRESH”, Elektronikas un datorzinātņu institūts, Rīgas dome un kopstrādes telpa “Teikums” ar EIT Urban Mobility Reģionālās inovāciju shēmas atbalstu. Atbalstu dalībniekiem sniedza tehnoloģiju uzņēmumi “Accenture” un “Latvijas mobilais telefons” (LMT), kā arī plašs vietējo un ārvalstu mentoru loks.
Read MoreLādēt elektroauto pie apgaismojuma staba un ieviest metrobusa līniju Teikas virzienā. Pie kā strādās hakatonā? No 15. līdz 17. aprīlim tiešsaistē norisināsies hakatons “Urban mobility hackathon”, ko organizē inovāciju kustība “VEFRESH” sadarbībā ar Elektronikas un datorzinātņu institūtu, Rīgas domi, kopstrādes telpu “Teikums” un ar Regional Innovation Scheme EIT Urban Mobility atbalstu. Tā ietvaros vairāk kā 150 dalībnieki, tostarp studenti, pētnieki, tehnoloģiju entuziasti un dažādu nozaru profesionāļi, no vairāk kā 30 valstīm pievērsīsies pilsētu izaicinājumiem klimatneitrālas mobilitātes nodrošināšanā. Atbalstu dalībniekiem sniegs hakatona vadošais partneris Nīderlandes vēstniecība Latvijā kopā ar tehnoloģiju uzņēmumiem “Accenture” un “Latvijas mobilais telefons” (LMT).
Read MoreCik zaļa ir Rīga un kādi soļi tiks sperti, lai uzlabotu gaisa kvalitāti pilsētā? Lai arī vīzija par zemu emisiju zonas ieviešanu Rīgas plānošanas dokumentos figurē jau sen, plašākā sabiedrībā šis priekšlikums drīzāk rada neizpratni, aizdomas, kā arī raizes par ērtām nākotnes pārvietošanās iespējām. Pirms gada apstiprinātais Latvijas gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plāns paredz zemu emisiju zonas ieviešanu Rīgā līdz 2027. gada beigām, kas nozīmē, ka jau tuvākajos gados redzēsim pirmos soļus šajā virzienā. 31. martā inovāciju kustība VEFRESH organizēja publisku diskusiju par zemu emisiju zonu ieviešanu, un tās ietvaros tapa skaidrs, ka par šo priekšlikumu līdz šim izskanējuši vairāk mītu nekā patiesības.
Read MoreJa neskaitām numurzīmes un klusāku gaitu, vizuāli elektroauto diez ko neatšķiras no parastajiem auto. Arī uzlādes punkti, salīdzinot ar degvielas uzpildes stacijām, ir pavisam nelieli, neuzkrītoši skapīši bez norādēm, lielām nojumēm, kurus nezinātajam viegli neievērot. Tāpēc daudziem nepamanīts būs palicis fakts, ka realitātē elektroauto skaits pēdējo četru gadu laikā valstī desmitkāršojies no 130 līdz 1240. Tuvākajos gados to skaits strauji pieaugs, un, līdz ar to ievērojami augs arī uzlādes staciju skaits.
Read MoreŠī gada vasarā norisināsies pirmā mobilitātei veltītā uzņēmējdarbības inkubatora programma Latvijā “Urban mobility incubator”, ko piedāvā inovāciju kustība “VEFRESH” sadarbībā ar Elektronikas un datorzinātņu institūtu, Rīgas domi un ar EIT Urban Mobility atbalstu. Lai palīdzētu interesentiem attīstīt savas idejas, kā arī atrast domubiedrus, 15.-17. aprīlī norisināsies hakatons “Urban mobility hackathon”, kurā dalībnieki no Baltijas valstīm aicināti pievērsties pilsētu izaicinājumiem klimatneitrālas mobilitātes nodrošināšanā.
Read More