Sākas pieteikšanās jaunam mobilitātes un ūdens inovāciju akseleratoram «City to Sea»
Līdz 13. janvārim izsludināta dalībnieku uzņemšana akcelerācijas programmā «City to Sea», ko īsteno Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centru un atvērto inovāciju kustību «VEFRESH». Akcelerācijas programmas mērķis ir veicināt ilgtspējīgu un inovatīvu risinājumu attīstību mobilitātes un ūdens jomā, nodrošinot iespēju testēt izstrādāto ideju dzīvotspēju reālos apstākļos.
Pieteikties dalībai programmā iespējams līdz 13. janvārim, vairāk informācijas par uzņemšanas kritērijiem un programmas norisi – https://www.citytosea.eu/
Dalībai akcelerācijas programmā aicinātas pieteikties komandas, kuru vidū ir ideju autori, pētnieki un citi entuziasti, kā arī jaunuzņēmumi, kuri attīsta biznesa risinājumus ar eksporta potenciālu programmā «City to Sea» definētajos tematiskajos virzienos. Programma meklē komandas, kuru piedāvātājiem risinājumiem ir vismaz prototipa iestrādnes jeb tehnoloģijas gatavības līmenis atbilst TRL3–TRL6. Papildu informācija par TRL līmeņiem – https://www.rtu.lv/lv/valorizacija/petniekiem/tehnologiju-gatavibas-limeni
Mobilitātes jomā komandas aicinātas attīstīt ērtus, pieejamus un videi draudzīgus pārvietošanās risinājumus, savukārt ūdens inovācijas virziena komandas – fokusēsies uz vides aizsardzības, ostu digitālo transformāciju, pārtikas ilgtspējas un citu zilās ekonomikas problēmjautājumu risināšanu.
Lai palīdzētu komandām sasniegt maksimāli labāko rezultātu, tām tiks piedāvātas individuālas mentoringa sesijas, ekspertu konsultācijas, līdz pat 12 tūkst. eiro liels atbalsts un aprīkojums prototipēšanai, kā arī izstrādāto risinājumu testēšanai to reālajā darbības vidē, sadarbojoties ar Rīgas domi, RTU un citiem sadarbības partneriem.
Dalībnieku skaits programmā ir ierobežots, kopumā tiks uzņemtas 16 komandas, no kurām puse darbosies mobilitātes virzienā, otra puse – ūdens inovāciju jomā. Akcelerācijas programma «City to Sea» norisināsies hibrīdā formātā, proti, apmācību iespējas tiks nodrošinātas arī attālināti, taču risinājumu prototipēšana un pilotēšana tiks īstenota klātienē.
Programma ilgs no nākamā gada 23. janvāra līdz 15. jūlijam. Programmas darba valoda – angļu.
Akcelerācijas programma ir turpinājums iepriekš īstenotiem hakatoniem «City to Sea», kuros attīstīti inovatīvi akvakultūru un mobilitāti veicinoši risinājumu koncepti. Jaunā programma palīdzēs inovatīvas idejas attīstīt augstākā līmenī, pārvērst tās produktos un tuvināt ieviešanai tirgū.