VEF apkaimes skolēni veidos mājaslapas un mācīsies par mākslīgo intelektu

 
March 12, 2020

VEF apkaimes tehnoloģiju uzņēmumi sadarbībā ar inovāciju kustību “VEFRESH” uzsākuši jaunu izglītības pilotprojektu - IT darbnīcas vidusskolēniem “Kodē vai arī nē”. Jau tuvākajā laikā projekts testa režīmā tiks realizēts Rīgas Teikas vidusskolā, lai labāk saprastu, vai šāda veida pieeja IT izglītībai ir gan jēgpilna, gan interesanta pašiem skolēniem.

IMG_12636.jpg

“Kodē vai arī nē” darbnīcu testa programmā iekļautas 6 darbnīcas, no kurām katra veltīta citai IT profesijai. Projekta mērķis ir jauniešiem parādīt, ka ne visi IT speciālisti ir programmētāji, un tehnoloģiju nozarē karjeru var veidot arī dizaineri, projektu vadītāji, inovāciju radītāji, valodnieki un daudzi citi. Darbnīcās paredzētas gan praktiskas nodarbības datorklasēs, gan arī VEF apkaimes IT speciālistu pašu stāstījums par viņu ikdienas darba pienākumiem.

Iepriekš vairakkārt izskanējis, ka darba tirgū ik gadu vajadzīgi ap 3000 IT programmu absolventu, taču realitātē augstskolu IT programmas beidz mazāk nekā 1000 jauniešu. Rīgas Teikas vidusskolas direktore Ilona Bergmane norāda, ka, lai arī visi skolēni klasē apgūst datorprasmes, procesā trūkst sasaistes ar IT nozares ikdienu. “Tieši to šādas darbnīcas var nodrošināt, pateicoties privāto uzņēmēju iniciatīvai un atbalstam. Mūsuprāt, projekts dos plašāku redzējumu un iedrošinās absolventus izvēlēties karjeru IT nozarē,” atklāj direktore.

“Kodē vai arī nē” pirmajā darbnīcā LMT iepazīstinās skolēnus ar pakalpojumu dizaina un IT projektu vadības principiem, bet nākamajās divās nedēļās digitālā aģentūra “Bright” kopā ar “Accenture” un “Start(IT)” palīdzēs jauniešiem izveidot savu pirmo mājaslapu. Tālākajās nodarbībās “Tieto Latvia” (TietoEVRY grupas uzņēmums) iepazīstinās dalībniekus ar IT drošības pamatiem, “Baltic3D.eu” ļaus iemēģināt 3D modelēšanu, savukārt “APPLY” pēdējā nedēļā skaidros mākslīgā intelekta darbības pamatprincipus un iesaistīs jauniešus videi draudzīgu risinājumu ideju ģenerēšanā.

Kustības “VEFRESH” vadītājs Viesturs Celmiņš norāda, ka VEF apkaime kopīgi tiek veidota kā inovāciju telpa ne tikai tehnoloģiju risinājumiem, bet arī dažādām sabiedrisko procesu un izglītības iniciatīvām. “Darbnīcu cikla beigās apkoposim jauniešu un citu iesaistīto ieteikumus, kā arī varēsim novērtēt, vai šāda pieeja - reizi nedēļā ļaut vidusskolēniem izmēģināt kādu IT profesiju - rada lielāku interesi par karjeru IT nozarē. Ja kopumā rezultāti un atsauksmes būs pozitīvas, tad kopīgi domāsim kā šo iniciatīvu vērst lielāku.”  

“Kodē vai arī nē” darbnīcas paredzēts uzsāktas Rīgas Teikas vidusskolā aprīlī. Ņemot vērā Veselības ministrijas un citu kompetento iestāžu turpmākos ieteikumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, tiek izsvērta arī kursu sākuma pārcelšana uz šī gada rudens semestri.

 
infoizglītība