Rīgā aizvadīts pirmais hakatons par mobilitātes vadību
Pagājušās nedēļas izskaņā, VEF apkaimē inovāciju kustība “VEFRESH” kopā ar Rīgas Enerģētikas aģentūru, Latvijas Mobilo Telefonu un Jauno Teiku organizēja “Mobilitātes vadības un dizaina hakatons VEF teritorijā”, lai veicinātu ilgtspējīgu, klimata neitrālu mobilitāti pilsētā.
Hakatons tika organizēts, lai attīstītu ideju par visu interešu salāgotu pasāžu starp VEF Kultūras pili, LMT un Jaunās Teikas ēkām. Komandām bija iespēja ne tikai domāt konkrētu profilu problēmsituāciju risinājumus, bet arī doties pilsētvidē un notestēt, vai iedomātie izaicinājumi eksistē arī publiskajā vidē. Piemēram, viena komanda iejutās jaunā vecāka lomā ar ratiņiem, veicot konkrētu ceļa posmu stumjot bērnu ratiņus, kā apkaimes viesim no ārvalstīm jānokļūst no autobusa pieturas līdz konferenču centram “Fantadroms” vai jāiejūtas autovadītāja lomā šaurajā stāvvietā. Galvenie hakatona uzdevumi tika izvirzīti, lai rastu risinājumus kā salāgot attiecības starp visām ieinteresētajām pusēm - kājāmgājējiem, autobraucējiem, velosipēdistiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tam visam klāt nāk arī vēlme uzlabot informētību par ilgtspējīgiem transporta veidiem un mobilitātes vadības aspektiem.
Galvenie risinājumi, ko hakatona dalībnieki piedāvāja bija saistīti ar autotransporta plūsmas ierobežošanu un zonas apzaļumošanu. Cilvēki pilsētvidē vairāk vēlas redzēt vietu kājāmgājējiem un velobraucējiem, mazāk vai ierobežotāk autotransportam. Bija ieteikumi par urbāno dārzu, zaļo rekreācijas zonu, apkaimes navigācijas zīmi un teritorijas, kas ir starp LMT ēku un VEF Kultūras pili, pārveidošanu par “dzīvojamo zonu”. Tāpat, paturpinot jau posmu līdz degvielas uzpildes stacijai Ropažu ielā - cilvēki vēlētos vienlīmeņa gājēju pāreju un plāksnes uz tramvaju sliedēm, lai var tām ērtāk tikt pāri ar bērnu ratiņiem vai cilvēki ar kādiem kustību traucējumiem.
Dalībnieki uzsvēra, ka nav pat vajadzīgas lielas investīcijas, lai uz kādiem pop up pasākumiem novietotu dažus puķupodus, nokrāsotu ielu citās krāsās vai novietotu soliņus zonās, kur ikdienā ir auto stāvvietas. Darbs pie pasāžas attīstīšanas turpināsies, lai iedzīvinātu dažus visātrāk realizējamos risinājumus un palīdzētu veidot zaļāku zonu cilvēku ikdienas maršrutos.