Pilsētas ideju hakatons
Pilsētas ideju tiešsaistes hakatona “VEFRESH” dalībnieki izstrādās dažādus risinājumus pilsētas attīstībai.
Hakatons paredzēts gan tehnoloģiju, gan infrastruktūras, gan sociālo inovāciju ideju attīstīšanai, un tajā piedalīties tiek aicināts ikviens, kas vēlas radīt ko noderīgu savai apkaimei vai visai pilsētai. Hakatons notiks 27. novembrī, bet reģistrācija atvērta līdz 15. novembrim.
Hakatons tiek organizēts, lai veicinātu sabiedrības iesaisti pilsētas attīstības procesos. Idejām nav ierobežojumu, jo tēmu klāsts ietver diezgan plašu spektru – no atvērtajiem datiem, mobilitātes un viedajām tehnoloģijām ilgtspējīgā pilsētā līdz apkaimes valūtai, pūļa finansējumam un kopienas socializēšanās idejām. “Hakatona mērķis ir veicināt ilgtspējīgas idejas, kas atbalsta pilsētas attīstību gan tehnoloģiju, gan sociālā paralēlē,” teic Viesturs Celmiņš, inovāciju kustības “VEFRESH” vadītājs.
Dalībniekiem tiks dotas 24 stundas, lai komandās attīstītu savus iecerētos risinājumus, vai arī lai gatavotu kādu no “VEFRESH” definētajiem izaicinājumiem. Ieinteresētie dalībnieki var pieteikt jau esošas komandas un idejas un attīstīt tās ar citu palīdzību vai arī pievienoties kādai citai komandai un attīstīt jaunu projektu. Hakatona laikā dalībniekiem atbalstu sniegs pieredzējuši mentori, kas pārstāv tehnoloģiju, socioloģiju, biznesa un dizaina jomas, lai palīdzētu komandām profesionālāk attīstīt savas idejas.
Lai iedvesmotos hakatonam, organizatori aicina klausīties sagatavošanās kursu “VEFRESH audio” par dažādām pilsētas un tās procesu inovācijām.
Galveno balvu ieguvēji
Intensīvas 24h un vairāk kā 70 interesentu rezultējās 7 risinājumos pilsētas attīstībai. Pateicoties mūsu iespaidīgajam mentoru klāstam un profesionālajai žūrijai, balvas tika sadalītas pēc risinājuma aktualitātes un izstrādājuma gatavības. Galvenās balvas saņēma komandu risinājumi “Ārā”, “Gaisa tilts ar divām ietvēm” un “Smart LID”.
Komanda “Ārā” saņēma Latvijas Mobilais Telefons galveno balvu - UX bootcamp - un Accenture Latvia veicināšanas balvu! Komanda hakatonā noskaidroja, ka 50% daudzstāvu māju iedzīvotāju savu riteni tur dzīvoklī un tikai 4% ir aktīvā komunikācijā ar mājas kaimiņiem. “Ārā” piedāvā modulāras, estētiskas velonovietnes, kas transformējas arī kā kaimiņu kopā būšanas vietas.
Gaisa tilta posmā lielākais vairākums no velosipēdistiem un gājējiem (90%) ikdienas satiksmei izmanto tilta Dienvidu pusi, padarot šo posmu neērtu un gaužām nedrošu, kamēr tilta Ziemeļu puse paliek nenoslogota. Piedāvātais risinājums “Gaisa tilts ar divām ietvēm” vienkāršā veidā piedāvā uzlabot gājēju un velo caurlaidību un šķērsojumus Klijānu un Krimuldas ielā, turpinot velo risinājumu līdz pat 45.viduskolai. Komanda balvā saņēma VEFRESH un Pilsēta cilvēkiem balvu - ieceres vizualizāciju, kas palīdzēs piedāvāto risinājumu ieviest reālā dzīvē.
“Smart LID” komanda hakatonā ieguva TechChill simpātiju balvu, Accenture Latvia ekspertu prototipēšanas konsultācijas, kā arī varēs turpmāk valkāt Labs of Latvia džemperus, ko balvā pasniedza Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA. “Smart LID” ir vieds kanalizācijas lūku vāks, kas aprīkojams ar dažādiem sensoriem un var ievākt dažādus datus par piesārņojumu, kā arī kanalizācijas lūkas stāvokli.